Jordaania ringreis: Horizon Travel spam

Received: from alpha.sendsmaily.info (zeta.sendsmaily.info [212.117.183.198])
by zeta.sendsmaily.info
——– Original Message ——–

Subject: JORDAANIA RINGREIS 28.10
Date: Mon, 4 Oct 2010 15:49:53 +0300 (EEST)
From: Horizon Travel <info@horizontravel.ee>
Reply-To: info@horizontravel.ee
To:

Head ringreisihuvilised !

On veel mõned vabad kohad 28.10 väljuvale Jordaania ringreisile!

Paljud meist teavad kuulsat Petra kaljulinna, mis kahtlemata vaatamata eelnevalt nähtud fotodele pakub elusuuruses kustumatu elamuse! Kuid sellel kõrbe ja mere vahel laiuval kuningriigil on pakkuda palju enamat – Jordani jõe viljakas org ning kaunis mägine maastik, Surnumeri ning arvukad mälestusmärgid kadunud tsivilisatsioonide saavutustest ja tänapäevane Araabia kultuur. Peale muljeterikka ringreisi lõppu on teil võimalik tutvuda ka Iiraeliga ning 2 päeva Eilatis rannamõnusid nautida!

Meie giidiks ringreisi ajal on paljudele Horizon Traveli klientidele juba tuttavaks saanud Kaie Nurmeste. Kaie on giidina töötanud juba üle kümne aasta, viimased seitse aastat Horizon Travelis. Kaie on lõpetanud Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna.


Allpool meie ringreisi programm:

1. PÄEV: LENNUJAAM-EILAT-AQUABA

Maandume Ovda lennuväljal, kust sõidame Eilatisse ning suundume Wadi Araba piiriületuspunkti, mis lahutab Jordaania linna Aqabat ning Iisraeli Eilatit. Õhtusöök ja ööbimine Aquaba hotellis.

2. PÄEV: AQUABA-PETRA

Peale hommikusööki Aqaba hotellis asume Petra poole teele.

UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluva Petra linna territoorium on muljeltavaldavalt ulatuslik, kus vaatamist jätkub kogu päevaks. Tegemist on kahtlemata Jordaania väärtuslikema aarde ning tähtsaima vaatamisväärsusega. Üle 2000 a vana Roosa kaljulinn pärineb iidse Araabia hõimu nabatealaste päevilt, mis saavutas oma hiilguse asukoha tõttu ida ja lääne vahelise karavanikaubanduse sõlmpunktis. Läbi kitsa kanjoni jalutades võime imetleda ümberringi kõrguvaid värvikirevaid liivakivikaljusid, mille toonid varieeruvad kollasest tumepunaseni. Jalutuskäik viib meid maailmakuulsa ning silmipimestavalt kauni sammastatud Al Khazneh’i ehk varakambrini, mis on ajast aega olnud Petra linna sümboliks. Näeme kollastesse kõrbekaljudesse uuristatud suurejoonelisi Nabatea, Kreeka ja Rooma hauakambreid, paleesid, templeid jpm. Õhtusöök ning ööbimine Petra hotellis.

3. PÄEV: PETRA-WADI RUM-SURNUMERI-AMMAN

Peale hommikusööki Petra hotellis sõidame Wadi Rumi ehk Kuu orgu. Teeme selles 720 km2 hõlmaval looduskaitsealal beduiinidžiipidel paaritunnilise ringsõidu. Näeme kuni 1700 m üle merepinna kõrguvaid hiiglaslikke liivakivi- ja graniitkaljusid ning nendevahelisi valge liivaga orgusid. Kohalikus folklooris on oma kindel koht kuulsal Araabia Lawrence’il, kes siin koos kohalike beduiinihõimudega Araabia revolutsiooni päevil Türgi ja Saksa vastu võitles. Kitsastest kanjonitest ja lõhedest võib leida iidseid kaljujoonistusi nii nabatealaste, kreeklaste kui roomlaste päevilt. Kuivõrd Wadi Rum on ka tänapäeval beduiinide eluala, on kitsevillast kootud telgid siinse maastiku lahutamatuks osaks. Seejärel suundume maailma madalaimasse punkti, 400 m allpool merepinda paikneva Surnumere äärde, mille pinnal hõljudes saab veemõnusid nautida ja lõõgastuda. Päeva lõpus sõidame edasi Jordaania mägisesse loodeossa, kus paikneb riigi pealinn ning ühtlasi ka suurim linn Amman, mis ehitati kunagi 7-le mäele, tänapäeval aga hõlmab enda alla juba ühtekokku 19 mäge. Õhtusöök ja ööbimine Ammani hotellis.

4. PÄEV: AMMANI LINNAEKSKURSIOON-JERASH-UM QUEIS-AMMAN

Päev algab ekskursiooniga Jordaania pealinnas Ammanis. Sõidame nn Tsitadelli mäele, mis on üks linna kõrgeimatest mäetippudest, kust avaneb suurepärane vaade allolevale vanalinnale. Seejärel näeme mäeküljel paiknevat 2. sajandist pärinevat Jordaania suurimat säilinud Rooma teatrit, kus ka tänapäeval leiab aset erinevaid kultuuri- ja spordiüritusi. Siin asub ka riigi folkloorimuuseum.

Ammanist sõidame edasi Jerashi, mis on tänapäeval üks Lähis-Ida kaunimaid ning paremini säilinud Kreeka-Rooma linnu. Väljakaevamiste käigus on taastatud 2 teatrit, mitmeid templeid, kirikuid, turuplats, termaalsaunad. Maailmakuulsa kaunite sammastega ääristatud ning lausa 600 m pikkuse Cardo Maximuse allee järgi kutsutakse Jerashi ka ka 1000 Samba Linnaks.

Edasi viib tee meid veel kaugemale põhja, Um Queisi, kus kunagi asus antiikne Kreeka-Rooma linn Gadara. Siit avaneb suurejooneline panoraamvaade Tiberiase järvele, viljakale Jordani jõe orule ning majesteetlikule Golani kõrgendikule. Um Queisis külastame muljetavaldavat sammastega kaunistatud terrassi ning kahe Rooma teatri varemeid. Hommiku- ja õhtusöök ning ööbimine Ammani hotellis.

5. PÄEV: AMMAN-MADABA-NEBO MÄGI-KERAK-EILAT

Peale hommikusööki sõidame Ammanist 30 km lõunas asuvasse Madabasse, mis pärineb ajastust 1200 a e Kr. Madaba on tuntud ka Mosaiiklinna nime all, sest siinses St. George’ile pühendatud Kreeka õigeusu kirikus asub kuulus 6-st sajandist pärit mosaiikkaart. Sellele kaardile on kantud kõik tolleaegsed piiblilegendidest tuntud pühad linnad.

Edasi tõuseme 840 m üle merepinna paiknevale Nebo mäele, kuhu legendi kohaselt olevat maetud Mooses ise. Tema auks ehitati 4 sajandil kirik, mis on ajast aega olnud tähtis kristlike palverändurite sihtpunkt.

Mööda juba piiblis mainitud Kuningate teed edasi sõites jõuame Karaki, kus külastame Ristirüütlite Kindlust. 12. sajandil ehitatud kindlus paikneb 1000 m kõrgusel üle merepinna ning on kolmest küljest oruga ümbritsetud. Päev lõppeb Jordaania-Iisraeli piiriületusega, millele järgneb rannapuhkus Eilatis.

6.-7. PÄEV: rannapuhkus Eilatis kolmetärnihotellis hommiku- ja õhtusöökidega

8. PÄEV: hommikusöök hotellis, transfeer Ovda lennujaama

Hind: 17995 EEK reisija kahekohalises toas

Horizon Travel ei müü reisidele üksikuid nais- ja meeskohti ning üksi reisijad peavad arvestama ühese toa lisamaksuga .

Üksinda reisijatele on ühese toa lisamaks 3500 kr

Hinnas sisaldub:

• lennupiletid Tallinn-Ovda-Tallinn

• Ööbimine ringreisi ajal kolmetärnihotelli kahekohalises toas hommiku- ja õhtusöögiga (4 ööd)

• Ööbimine Eilati kolmetärnihotelli kahekohalises toas hommiku- ja õhtusöögiga (3 ööd)

• Bussitransfeerid

• Eestikeelse esindaja teenused

• Vaatamisväärsuste sissepääsupiletid

Lisatasu eest:

• Ühese toa lisamaks

• Lõunasöögid, joogid

• Iisraelist lahkumise maks 100 NIS (u 26 USD, juuni 2010)

• Jordaaniast lahkumise maks 10 USD (juuni 2010)

• Lisanädal rannapuhkust Eilatis teie poolt valitud hotellis

Oluline lisainfo:

* Jordaania viisa piirilt taotlemiseks on tarvis koos broneeringuga esitada passiandmed. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist. Halli passiga reisijatele ei ole võimalik Jordaania viisat vormistada.

* Jordaanias saab kohalikeks dinaarideks vahetada nii dollareid kui eurosid, eelistatum valuuta on dollar. Paljudes kauplustes saab maksta ka valuutas, seega ei ole kohalikku raha mõtet väga palju vahetada. Osades kauplustes saab maksta ka krediitkaardiga.

* Jootraha on kohalike jaoks oluline sissetuleku osa ning väikest palgalisa ootavad kõik teenindajad.

* Jordaania elatustase ei ole väga kõrge, seega on ka siinsete hotellide tase madalam kui Euroopas

Teie,

Horizon Travel

.a href=”http://horizontravel.sendsmaily.net/redirect/gSNvomz3gDz2J1WadhGZYWN0C4qM5yGyP9ZmltZZXYNgAxVMP4I14euMT2SyBtHD4JFwbQlufi_oo-KKSBoqSsofhpBMDlf6e_f7Yi-XO2Y,/”>

.a href=”http://horizontravel.sendsmaily.net/redirect/gSNvomz3gDz2J1WadhGZYWN0C4qM5yGyP9ZmltZZXYNSYO5yoe7uMQtFm_rSLUtp4JFwbQlufi_oo-KKSBoqSsofhpBMDlf6e_f7Yi-XO2Y,/” target=”_blank”>.a href=”http://horizontravel.sendsmaily.net/redirect/gSNvomz3gDz2J1WadhGZYWN0C4qM5yGyP9ZmltZZXYO8cOREvj6HRYg_X3nN8D6E4JFwbQlufi_oo-KKSBoqSsofhpBMDlf6e_f7Yi-XO2Y,/” target=”_blank”>.a href=”http://horizontravel.sendsmaily.net/redirect/gSNvomz3gDz2J1WadhGZYWN0C4qM5yGyP9ZmltZZXYNWYq8mV3MCpS7JDaPOtqQ94JFwbQlufi_oo-KKSBoqSsofhpBMDlf6e_f7Yi-XO2Y,/” target=”_blank”>

Nimekirjast lahkumiseks vajuta